Bemutatkozás

A Nyíregyházi Családvédő Egyesület 1997. augusztusában jött létre,bejegyzése 1998-ban, majd közhasznúvá nyilvánítása 1999-ben történt. Az egyesület tagságának döntő részét a segítő szférában dolgozó szakemberek alkotják. Főállásban végzett munkájuk során kapcsolatba kerültek a lakosság rászoruló csoportjával,közöttük a veszélyeztetett gyermekekkel,fiatalokkal. A hátrányos helyzetű családok és gyermekeik életesélyének, lelki egészségének megőrzése és javítása érdekében tevékenykedünk. A tagságban találhatóak szociális munkások, pedagógusok,valamint szociálpolitikus, pszichológus.

A szervezetet az akkori Családsegítő Szolgálatban dolgozó szakemberek hozták létre. A szociális ellátás változásai és az intézményi szervezeti átalakulások révén bekapcsolódtak a gyermekjóléti szolgálat szakemberei is. A városban a gyermekjóléti szolgálatot külön szervezetben működtették, az egyesületben lévő szakemberek továbbra is munkálkodtak az egyesületben.2010-ben ismét egy átszervezés történt, ami törést hozott a szervezet életében.

Az egyesületnek foglalkoztatottja nem volt,jelenleg sincs. A tagok önkéntes tevékenysége révén működtettük a szervezetet.

Programjainkat Nyíregyháza Megyei Jogú Város, helyi vállalkozások és magánszemélyek támogatták. A személyi jövedelemadóból befolyt 1% és a tagdíjak is segítették a munkánk anyagi feltételének biztosítását. Eredményesen pályáztunk az Egészségügyi és Családügyi Minisztérium, Ifjúsági és Sport Minisztérium és a helyi önkormányzat pályázatain.
Együttműködtünk különféle programokban a helyi civilszervezetekkel,szociális és egészségügyi intézményekkel. Atagok számára évente kirándulásokat szerveztünk.
Jótékonysági koncertet szerveztünk 2004-ben egy beteg kisfiú megsegítésére. Évente megszerveztük karácsonyi rendezvényünket. Lehetőségeinkhez mérten rászoruló családokat támogattunk.
2014-ben egyesületünk tagjai úgy döntöttek, hogy az egyesületet újjászervezik és átalakítják a mai helyzetnek megfelelően. A változást a Nyíregyházi Törvényszék 2015. novemberében elfogadta.
Az egyesület neve kiegészült: a családvédő tevékenységen túl célzott a „jövő nemzedékéért” – gyermekek, fiatalok a családban, s a jövő építés fontossága, szerepe az életszakaszokban.
Az Alapszabályban az Egyesület céljai bővültek. A megváltoztatott egyesületi név jobban takarja a jövő nemzedékéért
Az újjáalakuláskor a tagság kinyilvánította, hogy nem csak helyi szinten kíván tevékenykedni, valamint az új nemzedék számára kívánunk minél több programot megvalósítani, mivel a hivatásunk gyakorlása során sok fehér foltot látunk.
A Nyíregyházi Családvédő Egyesület, mint szervezet a fenntarthatóságra törekszik, nemcsak működésében, hanem a programok szervezésében is.

Segítségre van szüksége vagy kérdése van?

A láthatatlan segítők a családban és a környezetében vannak.
A szülők és gyermekek
A szülők, gyermekek a család összetartásának kötelékei. Fontos annak felismerése, hogy egymást el kell fogadni, meg kell becsülni, valamint meg kell adni a tiszteletet is.
"A Mi idõ"
Fontosnak tartjuk, hogy időt szánjanak egymásra a családtagok és ennek pozitív hatása a lelki egyensúlyt is helyre hozhatja: beszélgetések, apró figyelmességek, a jó munkamegosztás a családban.
Közös programok
Közös programok szervezése, szakmai tanácsok, ismeretterjesztés, fórum – sok a lehetőség, mely formálhatja a családban, a környezetükben a család tagjait, a jó jelen és jövő felé.
A családvédő egyesület több információnyújtó előadásán részt vettem a munkanélküliséggel és a szociális ellátással kapcsolatban. Tanulóként nem sok segítséget kaptam azzal kapcsolatban, hogy iskolaéveim után munka hiányában, milyen juttatásokat kaphatok. Segítséget kaptam az önéletrajz írásában, az állásinterjún való helyes viselkedésről, így ma már munkahellyel rendelkezem. De jó tudni, hogy munkahely hiányában hova tudok fordulni, milyen dokumentumokat kell kitöltenem, mennyi időm van e dokumentumok beadására. Örülök, hogy a tájékoztatókon jelen voltam, így már a hivatali dolgokban nem akadok el.
Sántha Edit
Örülök, hogy rendszeresen vannak családi programok szervezve és ezeken mi is részt vehettünk. Köszönjük az élményeket, mindannyian nagyon jól éreztük magunkat. Tetszettek az érdekes és különleges feladatok is, ezeken töprenghettünk és új ismeretekkel gazdagodhattunk. A játék során egymást bíztathattuk és közösen ötletelhettünk, hogy kitaláljuk a megoldást. Remélem, hogy lesz még több ilyen remek esemény, szívesen ott lennénk.
Sántha Dóra